Öppningsbar strömtransformator 150A/5A (CTD-6S1505AXXX)
I lager 3 st
SKU#: CTD6S-150A
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Öppningsbar strömtransformator.
Beställningskod: CTD6S-150A
Frekvensområde: 48-62 Hz
Isolationsspänning:3 kV
Noggrannhet:1,5 %
Primärström:150 A växelström
Sekundärström:5 A växelström
Drifttemperatur:-25...+60 °C
Skyddsklass:IP 20
Anslutning:skruvanslutning  (1,5-6 mm²)
Mått (DxBxH): 107x60x113,9 mm
Maximal diameter på mätledare:50 mm