Anslutningskabel 300/500V 0,75mm² röd (H05V-K0.75)
Tillfälligt slut
SKU#: AJ0.75-PU
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Produktets beräknade påfyllningsdatum är 20 maj 2026
Produktbeskrivning
Tekniska data
Flertrådig, flexibel anslutningskabel.
Beställningskod:
AJ0.75-PU
Spänningshållfasthet (U0/U):
300 V / 500 V
Ledararea: 0,75 mm²
Ledarmaterial: koppar (24x0,19 mm)
Isolationsmaterial: PVC
Yttre diameter: 2,2-2,7 mm
Drifttemperatur: -5...+70 °C   (rörlig användning)
-30...+80 °C   (fast installation)
Min. böjningsradie: 33,8 mm