SKU#: HZ1.5-KEVI
Anslutningskabel halogenfri (LSZH) 1,5 mm² gulgrön 100 m/rulle
Mängdrabatt
Beställningsvara, leveranstid vanligtvis 7-14 dagar
Produktbeskrivning
Tekniska data
Flertrådig, flexibel, halogenfri anslutningskabel.
Leverans i 100 m rullar.
Beställningskod:
HZ1.5-KEVI
Spänningshållfasthet (U0/U):
450 V / 750 V
Provspänning: 2 500 V
Ledararea: 1,5 mm²
Ledarmaterial: fintrådig koppar
Yttre diameter: 3,5 mm
Böjningsradie: min. 14 mm
Isolationsmaterial: FRNC / LSZH-isolering
Godkännanden: HD 22.9
Driftstemperatur: -15...+90 °C