SKU#: HFV4D-24V
Bilrelä 1 växlande kontakt med diod 24 V DC 40 A
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Produktbeskrivning
Tekniska data
Automatrelä med skruvmonteringsöron och diod.
Beställningskod: HFV4D-24V
Kontakter: 1 växlande kontakt
Brytström: 40 A 14 Vdc
Isolationsspänning: 500 Vac (spole / kontakter)
Kontaktmaterial: silverlegering
Spolspänning: 24 Vdc (15,6-31,2 Vdc)
Spolmotstånd: 360 ohm ±10 %
Livslängd: 10 000 000 brytningar (mekanisk)
100 000 brytningar (elektrisk)
Mått (DxBxH): 27x27x24,5 mm
Drifttemperatur: -40...+85 °C
Anslutning:
6,3 mm snabbanslutningar