SKU#: P16NP-2K2
Cermet-potentiometer med ratt IP67 2,2 kohm linjär
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Cermet-potentiometer med fast plastknopp.
Beställningskod: P16NP-2K2
Antal varv: 1  (270°  ±10°)
Effekt: 1,0 W
Noggrannhet: ±20 %
Linearitet: ±3 %
Temperaturkoefficient: ±150 ppm/°C
Tätningsklass: IP 67
Spänningshållfasthet: 350 V
Isoleringsspänning: 2 500 Vac
Driftstemperatur: -40...+85 °C
Knoppens mått (ØxH): 16x9 mm
Knoppens färg:
svart  (vit prick)
Monteringshål: 10 mm  (M10 x 0,75)
Anslutning: lödöron
Motståndsvärde: 2,2 kohm  linjär