SKU#: SD-100A-24
DC/DC-spänningsomvandlare 9,5-18Vdc/24Vdc 4,2A 100,8W
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Produktbeskrivning
Tekniska data
Brytande DC/DC-spänningsomvandlare.
Kortslutnings- och överhettningsskydd.
Ingång och utgång galvaniskt isolerade.
Beställningskod:SD-100A-24
Ingångsspänning:9,5-18 Vdc
Utgångsspänning:24 Vdc  (justerbar 23-30 Vdc)
Utgångsström:
4,2 A
Utgångseffekt:
100,8 W
Ripple-spänning:150 mVpp
Verkningsgrad:84 %
Anslutning:skruvanslutning
Drifttemperatur:-15...+60 °C