SKU#: MAT3-24VDC
Effektrelä 3 växlande kontakter 24 V DC 10 A
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Effektrelä för montering på sockel.
Beställningskod: MAT3-24VDC
Kontakter:3 växlande kontakter
Brytström:10 A 250 Vac / 30 Vdc
Brytspänning:440 Vac
Brytkraft:2 500 VA
Minimibelastning:10 mA 24 V
Isolationsspänning:2 500 Vac (spole / kontakter)
Kontaktmaterial:silverlegering
Spolspänning:24 Vdc (min. 18 Vdc)
Spolresistans: 777 ohm
Livslängd: 20 000 000 brytningar (mekanisk)
Mått (DxBxH): 28x22,5x29 mm
Drifttemperatur:-40...+70 °C