Elektrolytkondensator low-ESR stående modell 1000uF 50V R-7,5 (EEUFR1H102B)
I lager 10 st
SKU#: PS-1000-50
Elektrolytkondensator med låg ESR, stående modell, 1000 µF, 50 V, R-7,5 (EEUFR1H102B)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Lågimpedans (low-ESR) elektrolytkondensator.
Stående modell.
Beställningskod:
PS-1000-50
Kapacitans:
1 000 µF
Spänningstålighet:
50 Vdc
Tolerans:
±20 %
Livslängd:
10 000 h (+105 °C)
Drifttemperatur: -40...+105 °C
Mått (ØxH):
16x25 mm
Raster:
7,5 mm
Ledardiameter:
0,8 mm