Elektrolytkondensator low-ESR stående modell 1500uF 10V R-3,5 (EEUFR1A152L)
I lager 5 st
SKU#: PS-1500-10
Elektrolytkondensator, låg ESR, stående modell 1500 µF 10 V R-3,5 (EEUFR1A152L)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Lågimpedans (low-ESR) elektrolytkondensator.
Stående modell.
Beställningskod:
PS-1500-10
Kapacitans:
1 500 µF
Spänningshållfasthet:
10 Vdc
Tolerans:
±20 %
Livslängd:
9 000 h  (+105 °C)
Arbetstemperatur: -40...+105 °C
Mått (ØxH):
8x20 mm
Raster:
3,5 mm
Ledardiameter:
0,6 mm