SKU#: R16-2X10KLOG
Kolpotentiometer 6 mm stereo 2×10 kΩ logaritmisk
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Den här produkten är slutsåld!
Vill du köpa en liknande produkt? Ingen fara, du kan:
  • Köp produkter från märket -
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kolpotentiometer (stereo) 6 mm med räfflad axel.
Beställningskod: R16-2X10KLOG
Varvantal: 1 (300° ±5°)
Effekt: 0,063 W
Spänningstålighet: 150 Vac
Drifttemperatur: -10...+60 °C
Axel: räfflad metalaxel Ø 6 mm
Axellängd: 7 mm (15 mm med gänga)
Monteringshål: 7,2 mm (M 7x0,75)
Anslutning:
Lödförband
Motståndsvärde: 2 x 10 kohm logaritmisk