Kolpotentiometer för kretskort 6mm 50kohm linjär (R9011-1-50K)
I lager 8 st
SKU#: R90111-50K
Kolpotentiometer för kretskort 6 mm 50 kΩ linjär (R9011-1-50K)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kolpotentiometer (mono) med 6 mm axel för kretskort.
Vertikal modell.
Beställningskod: R90111-50K
Varvtal: 1 (300° ±5°)
Effekt: 0,125 W
Noggrannhet: ±20 %
Spänningshållfasthet: 200 Vdc
Axel: plast Ø 6 mm
Axellängd: 18 mm
Raster: 2,54 mm
Motståndsvärde: 50 kohm linjär