SKU#: 6MMP-2K2LOG
Kolpotentiometer för kretskort 6mm mono 2,2 kohm logaritmisk
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kolpotentiometer (mono) 6 mm axel, för kretskort.
Beställningskod: 6MMP-2K2LOG
Varvtal: 1 (300° ±5°)
Effektförlust: 0,063 W
Spänningshållfasthet: 150 Vac
Drifttemperatur: -10...+60 °C
Axel: räfflad metalaxel Ø 6 mm (L = 7 mm)
Monteringshål: 7 mm (M-7)
Motståndsvärde: 2,2 kohm logaritmisk