SKU#: 6MMP-2X2K2LIN
Kolpotentiometer för kretskort 6mm stereo 2x2,2kohm linjär
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kolpotentiometer (stereo) med 6 mm axel, för kretskort.
Beställningskod: 6MMP-2X2K2LIN
Varvtal: 1 (300° ±5°)
Effekt: 0,125 W
Spänningshållfasthet: 200 Vac
Drifttemperatur: -10...+60 °C
Axel: räfflad metalaxel Ø 6 mm (L = 7 mm)
Monteringshål: 7 mm (M-7)
Motståndsvärde: 2 x 2,2 kohm linjär