SKU#: 11BGP09-NC-24VAC
Kontaktor för kretskort 3xNO/1xNC 24Vac 9A
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kontaktor för kretskort.
Utrustad med en hjälpkontakt.
Beställningskod: 11BGP09-NC-24VAC
Kontakter:3 slutande kontakter
1 öppnande hjälpkontakt
Brytström:9 A
Brytspänning:
440 Vac  /  50-60 Hz
Bryteffekt:2,2 kW  (AC-3 / 230 Vac)
4 kW  (AC-3 / 400 Vac)
4,5 kW  (AC-3 / 440 Vac)
Isolationsspänning:690 Vac  (spole / kontakter)
Spolspänning:24 Vac  50 Hz
Mått (DxBxH): 58x44x57 mm
Drifttemperatur:-40...+60 °C