SKU#: LMR1A-12V
Piirikorttirele 1 sulkeutuva kosketin 12Vdc 12A
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Tvättbar effektrelä för kretskort.
Beställningskod:LMR1A-12V
Kontakter:1 slutande kontakt
Brytström:12 A 250 Vac / 30 Vdc (resistiv)
Isolationsspänning:5 000 Vac (spole / kontakter)
Kontaktmaterial:silverlegering
Spolspänning:12 Vdc (min. 9 Vdc)
Spolmotstånd:270 ohm ±10 %
Livslängd:10 000 000 brytningar (mekanisk)
100 000 brytningar (elektrisk)
Mått (DxBxH):29x12,5x15,5 mm
Drifttemperatur:-40...+80 °C