SKU#: HF115F1-12V
Kretskortrelä 1 växlande kontakt 12Vdc 12A (LMR1-12V)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Tvättbeständigt effektrelä för kretskort.
Beställningskod:HF115F1-12V
Kontakter:1 växlande kontakt
Brytström:12 A 250 Vac (resistiv)
Brytspänning:440 Vac / 300 Vdc
Bryteffekt:3 000 VA
Isolationsspänning:5 000 Vac (spole / kontakter)
Kontaktmaterial:silverlegering
Spolspänning:12 Vdc (8,4-18 Vdc)
Spolmotstånd:360 ohm ±10 %
Livslängd:10 000 000 brytningar (mekanisk)
100 000 brytningar (elektrisk)
Mått (BxLxH):29x12,7x15,7 mm
Arbetstemperatur:-40...+85 °C