SKU#: RT424012
Kretskortrelä, 2 växlande kontakter, 12 V DC, 8 A
Mängdrabatt
Beställningsvara, leveranstid vanligtvis 7-14 dagar
Produktbeskrivning
Tekniska data
Effektrelä för kretskort.
Beställningskod: RT424012
Kontakter: 2 växlande kontakter
Brytström: 8 A 250 Vac (resistiv)
Brytspänning:
Max 400 Vac
Bryteffekt:
2 000 VA
Isolationsspänning: 5 000 Vac (spole / kontakter)
Kontaktmaterial: silverlegering
Spolspänning: 12 Vdc (min 8,4 Vdc)
Spolmotstånd: 360 ohm
Livslängd: 10 000 000 brytningar (mekanisk)
100 000 brytningar (elektrisk)
Mått (DxBxH): 29x12,7x15,7 mm
Arbetstemperatur: -40...+85 °C