Kretskortseffektkälla IP65 24Vdc 4,17A 100W (MCHQ100V24-GA)
Tillfälligt slut
SKU#: MCHQ100-24
Switchat nätaggregat IP65 24 V DC 4,17 A 100 W (MCHQ100V24-GA)
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Produktbeskrivning
Tekniska data
Beställningskod: MCHQ100-24
Ingångsspänning: 90-305 Vac 47-63 Hz
Utgångsspänning: 24 Vdc
Utgångsström: 4,17 A
Utgångseffekt: 100 W
Spänningsreglering:
22-26 Vdc (konstant ström)
Strömreglering:
2,2-4,17 A (konstant spänning)
Verkningsgrad: 92,5 %
Tomgångseffekt: <0,5 W
Skyddsklass: IP 65
Drifttemperatur: -40...+70 °C
Ingångsanslutning: 3-polig (3x1,0mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Utgångsanslutning: 2-polig (2x1,3mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Mått (DxLxH): 173x63x38 mm