SKU#: PS100-48V
Hakkuriteholähde 48Vdc 2,3A 110,4W
Mängdrabatt
Beställningsvara, leveranstid vanligtvis 7-14 dagar
Produktbeskrivning
Tekniska data
Kretskortets strömkälla.
Överspännings-, överbelastnings- och kortslutningsskydd.
Beställningskod: PS100-48V
Inspänning: 85-264 Vac  47-63 Hz
120-373 Vdc
Utspänning: 48 Vdc  ±1,0 %
Utström: 2,3 A
Uteffekt: 110,4 W
Rippelspänning: 200 mVpp
Spänningsreglering: 43,2-52,8 Vdc
Verkningsgrad: 91 %
Anslutning: skruvanslutning
Drifttemperatur: -30...+70 °C
Mått (DxBxH): 129x97x30 mm