SKU#: EQ72-10AAC-2
Panelmätare 72x72 mm 10 A AC (20 A AC)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Analog DIN-standard panelmätare.
Beställningskod:
EQ72-10AAC-2
Mätområde:0-10 Aac  (2 x överbelastning av området)
Frekvensområde:
15-400 Hz
Isolationsspänning:
1 000 V
Skyddsklass:
CAT III  600 V  (IEC 1010)
Drifttemperatur:
-10...+55 °C
Noggrannhetsklass:
1,5 %
Mått (LxHxD):72x72x58,5 mm
Monteringshål:68x68 mm
Monteringsdjup:53 mm
Tillverkarens produktkod:EQ72-10A(20A)-AC