PT100-sensor i stål -40...+350°C Klass B (TT4M-PT100B-T350-1500)
I lager 2 st
SKU#: TT4-350
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
PT100 temperaturgivare.
Beställningskod:
TT4-350
Givartyp:
PT100
Material:
rostfritt stål
Motståndsvärde:
100 ohm  (0 °C)
Noggrannhetsklass:
Klass B
Temperaturkoefficient:
3 850 ppm/K
Täthetsklass:
IP 65
Isolationsspänning:
1 000 Vac
Temperaturområde:
-40...+350 °C
Givarmått (ØxL):
6x50 mm
Kabel:
1,5 m glasfiberisolerad kabel (2 x 0,25 mm²)