Ramanslutning för kretskort vinkel XH-serie 10-polig hane (A2501WR-10P1 / S10B-XH-A)
I lager 50 st
SKU#: XHR10K
Chassikontakt för kretskort vinkel XH-serie 10-polig hane (A2501WR-10P1 / S10B-XH-A)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Chassikontakt för kretskort i XH-serien. Vinkelmodell.
Kompatibel med stiftkontakter i XHP-serien.
Beställningskod: XHR10K
Spänningshållfasthet: 250 Vac
Strömstyrka: 3 A
Isoleringsspänning: 1 000 Vac
Chassimaterial: polyamid (nylon 6) UL 94V-0
Kontakter:
Tennpläterad mässing
Färg: naturvit
Raster: 2,5 mm
Mått (BxLxH): 11,5x27,4x6,1 mm
Driftstemperatur: -25...+85 °C