SKU#: TST200-12
Ringkärnetransformator 200VA 12Vac 16,67A
Ringkärnetransformator.
Beställningskod: TST200-12
Effekt: 200 VA
Primärspänning: 230 Vac  50-60 Hz
Sekundärspänning: 12 Vac
Sekundärström:
16,67 A
Isolationsspänning: 4 kV  (60 s)
Skyddsklass: IP 00  (EN 61558)
Anslutning: 150 mm ledningar
Mått (ØxH): 103x47 mm  (monteringssats +4,5 mm)
Fästhål: 6,5 mm  (M6, på monteringsplattan)