SKU#: TST250-2X12
Ringkärntransformator 250VA 2x12Vac 2x10,41A
Ringkärnetransformator.
Beställningskod: TST250-2X12
Effekt: 250 VA  (2 x 125 VA)
Primärspänning: 230 Vac  50-60 Hz
Sekundärspänning: 2 x 12 Vac
Sekundärström:
2 x 10,41 A
Isolationsspänning: 4 kV  (60 s)
Skyddsklass: IP 00  (EN 61558)
Anslutning: 150 mm ledningar
Mått (ØxH): 110x50 mm  (monteringssats +5 mm)
Fästhål: 6,5 mm  (M6, på monteringsplattan)