SKU#: TST300-2X17
Ringkärntransformator 300VA 2x17Vac 2x8,82A
Ringkärnetransformator.
Beställningskod: TST300-2X17
Effekt: 300 VA  (2 x 150 VA)
Primärspänning: 230 Vac  50-60 Hz
Sekundärspänning: 2 x 17 Vac
Sekundärström:
2 x 8,82 A
Isolationsspänning: 4 kV  (60 s)
Skyddsklass: IP 00  (EN 61558)
Anslutning: 150 mm ledningar
Mått (ØxH): 125x45 mm  (monteringssats +5 mm)
Fästhål: 6,5 mm  (M6, monteringsplatta)