Säkerhetsgränsbrytare med manuell återställning 1xNO/1xNC 1,8-10A 24-400Vac (PS31S-PS1105-T00)
I lager 2 st
SKU#: PS31S-PS1105
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Gränsbrytare med manuell återställning med låsnyckel.
Låsnyckel beställs separat.
Beställningskod: PS31S-PS1105
Spänningshållfasthet: 400 Vac / 250 Vdc
Strömstyrka:
10 A 24 Vac
5,5 A 130 Vac
3,1 A 230 Vac
3 A 240 Vac
1,8 A 400 Vac
2,8 A 24 Vdc
0,6 A 110 Vdc
0,27 A 250 Vdc
Isolationsspänning: 500 Vac
Material i hölje: termoplastplast
Skyddsklass: IP 65
Kontakter: 1 slutande + 1 brytande kontakt (1xNO / 1xNC)
Kabelgenomföring:
PG13,5
Anslutning:
skruvanslutning (2,5 mm²)
Drifttemperatur: -25...+70 °C
Mått (DxBxH): 99,5x41x40,5 mm
Avstånd mellan monteringshål: 30 mm