SKU#: L4940V85
Jänniteregulaattori low-drop +8,5V 1,5A TO-220
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Low-Drop spänningsregulator.
Beställningskod: L4940V85
Max. ingångsspänning: 30 Vdc
Utgångsspänning:
+8,5 Vdc
Max. utgångsström: 1,5 A
Spänningsfall: 500 mV
Drifttemperatur:
-40...+150 °C