Strömkälla för hakmaskin IP65 12Vdc 8,33A 100W (MCHQ100V12-GA)
I lager 2 st
SKU#: MCHQ100-12
Switchat nätaggregat IP65 12 V DC 8,33 A 100 W (MCHQ100V12-GA)
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Beställningskod: MCHQ100-12
Ingångsspänning: 90-305 Vac 47-63 Hz
Utgångsspänning: 12 Vdc
Utgångsström: 8,33 A
Utgångseffekt: 100 W
Spänningsjustering:
10,5-13,5 Vdc (konstant ström)
Strömjustering:
4,3-8,33 A (konstant spänning)
Verkningsgrad: 91,5 %
Tomgångseffekt: <0,5 W
Skyddsklass: IP 65
Drifttemperatur: -40...+70 °C
Ingångsanslutning: 3-polig (3x1,0mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Utgångsanslutning: 2-polig (2x1,3mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Mått (DxBxH): 173x63x38 mm