Switchad strömkälla IP65 12Vdc 12,5A 150W (MCHQ150V12-GA)
Tillfälligt slut
SKU#: MCHQ150-12
Switchat nätaggregat IP65 12 V DC 12,5 A 150 W (MCHQ150V12-GA)
Mängdrabatt
Tillfälligt slut i lager
Produktbeskrivning
Tekniska data
Beställningskod: MCHQ150-12
Inspänning: 90-305 Vac 47-63 Hz
Utspänning: 12 Vdc
Utström: 12,5 A
Uteffekt: 150 W
Spänningsreglering:
10,5-13,5 Vdc (konstant ström)
Strömreglering:
6,5-12,5 A (konstant spänning)
Verkningsgrad: 92 %
Tomgångseffekt: <0,5 W
Skyddsklass: IP 65
Drifttemperatur: -40...+70 °C
Ingångsanslutning: 3-polig (3x1,0mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Utgångsanslutning: 2-polig (2x1,3mm²) fast anslutningskabel 300 mm
Mått (DxBxH): 193,6x63x38 mm