SKU#: HSA25-10R
Effektbeständighet 12,5 W utan kylfläns. Spänningsbeständighet är 550 Vac/dc. Isoleringsspänning är 2500 Vac
  • Tillverkare Arcol UK Ltd
  • Produktväg Startsida elektroniska-komponentermotstånd Trådmotstånd 25W 10ohm
  • Produktkategori Motstånd
  • SKU HSA25-10R
  • N/A
    • Svarsfamilj Trådmotstånd 25W 5% (HSA25)
    • Spänningshållfasthet 550
    • Motstånd 10
    • Isolationsspänning (Vac) 2500
    • Tolerans ±5 %
    • Bifogning Lödningsöron
    • Temperaturkoefficient ±100 ppm/°C