SKU#: V10YZ-230V-VA
Tryckströmbrytare med LED-indikator 1xON-ON LED/230Vac/dc vit
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Tryckknapp med LED-indikator.
Låsfunktion.
Beställningskod:
V10YZ-230V-VA
Brytförmåga:
0,5 A 250 Vac / 1 A 24 Vdc
Livslängd: 100 000 brytningar (mekanisk)
50 000 brytningar (elektrisk)
Kontaktmaterial: silverlegering
Monteringshål: 10 mm
Diameter: 12 mm
Anslutning: lödbar
Driftstemperatur: -25...+55 °C
Indikatorlampa spänning:
230 Vac/dc