Tryckströmbrytare med LED-indikator 1xON-ON LED/24Vac/dc blå (LAS1Y-11Z-24B)
I lager 7 st
SKU#: V16YZ-24V-SI
Tryckknapp med LED-indikator 1xON-ON LED/24 V AC/DC blå (LAS1Y-11Z-24B)
Tekniska data
Tryckknapp med LED-indikator.
Beställningskod:
V16YZ-24V-SI
Brytförmåga:
3 A 250 Vac / 2 A 24 Vdc
Livslängd: 1 000 000 brytningar (mekanisk)
50 000 brytningar (elektrisk)
Kontaktmaterial: silverlegering
Monteringshål: 16 mm
Diameter: 18 mm
Djup: 29 mm
Anslutning: lödbar
Tätningsklass: IP 40
Driftstemperatur: -25...+55 °C
Indikatorns spänning:
24 Vac / dc