Tryckströmbrytare med LED-indikator 1xON-ON LED/24Vac/dc röd (LAS1Y-11Z-24R)
I lager 2 st
SKU#: V16YZ-24V-PU
Tryckbrytare med LED-indikator 1xON-ON LED/24Vac/DC röd (LAS1Y-11Z-24R)
Tekniska data
Tryckknapp med LED-indikator.
Beställningskod:
V16YZ-24V-PU
Brytförmåga:
3 A 250 Vac / 2 A 24 Vdc
Livslängd: 1 000 000 brytningar (mekanisk)
50 000 brytningar (elektrisk)
Kontaktmaterial: silverlegering
Monteringshål: 16 mm
Diameter: 18 mm
Djup: 29 mm
Anslutning: lödbar
Skyddsklass: IP 40
Driftstemperatur: -25...+55 °C
Indikatorlampans spänning:
24 Vac / dc