SKU#: V12FZ-24V-PU
Tryckknappsbrytare med LED-indikator 1x ON-ON LED/24Vac/dc röd
Mängdrabatt
Beställningsvara, leveranstid vanligtvis 7-14 dagar
Produktbeskrivning
Tekniska data
Tryckknapp med LED-indikator.
Låsfunktion.
Beställningskod:
V12FZ-24V-PU
Brytförmåga:
0,5 A 250 Vac / 1 A 24 Vdc
Livslängd: 200 000 brytningar (mekanisk)
50 000 brytningar (elektrisk)
Kontaktmaterial: silverlegering
Monteringshål: 12 mm
Mått (LxH): 14x14 mm
Djup: 28 mm
Anslutning: lödbar
Skyddsklass: IP 40
Driftstemperatur: -25...+55 °C
Indikatorlampans spänning:
24 Vac / dc