Ultraljudssensor för kretskort 40kHz (BPU-1640IOAH12)
I lager 3 st
SKU#: BPU-1640
Mängdrabatt
Omedelbart tillgänglig
Produktbeskrivning
Tekniska data
Ultraljudssändare för kretskort.
Beställningskod: BPU-1640
Max. spänningshållfasthet: 20 Vrms
Frekvens: 40 kHz
Utsändningskänslighet:
≥ 112dB
Mottagningskänslighet: -74 dB
Räckvidd:
minst 13 m
Drifttemperatur:
-30...+85 °C
Mått (ØxH): 16x12 mm
Ledartjocklek: 1,0 mm
Raster: 10 mm